Saturday, 13 August , 2022
امروز : شنبه, ۲۲ مرداد , ۱۴۰۱ - 14 محرم 1444
شناسه خبر : 4116
  پرینتخانه » اخبار, اخبار منتخب, مسیحیت تبشیری تاریخ انتشار : 15 فروردین 1401 - 7:51 |

دست‌نشانده‌ی صهیون

وقوع اغتشاشات، بهترین فرصت برای فعالیت‌های تبلیغی مسیحیت تبشیری است و افرادی چون حیدری که سابقه‌ی موضع‌گیری سیاسی دارند نیز همزمان با اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ با جسارت تمام اقدام به توهین علیه مسئولان و همراهی با اراذل و اوباش کردند.
دست‌نشانده‌ی صهیون

یکی از ابزارهای جریان مسیحیت تبشیری، سرمایه‌گذاری بر روی افرادی‌ است که بتوان از آن‌ها در راستای اهداف خود در اشاعه‌ی مسیحیت در ایران و براندازی نرم جمهوری اسلامی بهره گرفت. در این میان رسانه، نقش بی‌بدیلی ایفا می‌کند.
این جریان، تحت حمایت استکبار و مخالفان نظام اسلامی و با عنایت به غول رسانه‌ای غرب، افراد نه چندان مطرح را به سرعت به چهره‌های شاخص مسیحیت صهیونیستی تبدیل ساخته و در برنامه‌های اینترنتی، تلویزیونی یا نشست‌هایی با موضوعات دینی و حقوق بشر، از آن‌ها برای پیاده‌سازی اهداف خود استفاده می‌کند. مظلوم نمایی، تهییج به فتنه، آشوب و دعا برای سرنگونی نظام اسلامی به عنوان مهم‌ترین حربه‌های این افراد برای تأثیرگذاری بر افکار عمومی به کاربرده می‌شود.
رسول حیدری که خود را کشیش می‌خواند، یکی از چهره‌های رسانه‌ای مسیحیت تبشیری است که در جریان تحرکات اعتراضی آبان ماه ۹۸، بیشتر مطرح شد. وی که ظاهراً دارای پرونده‌ی روانپزشکی و مشکلات روحی و روانی است، به دلیل عدم ثبات شخصیت، همواره با انتقاد و بی‌اعتمادی همکارانش مواجه بوده‌است. حیدری، سابقه‌ی فعالیت در چندین شبکه تبشیری را در کارنامه دارد و اجرا در شبکه تلویزیونی پارس، نشان از گرایش‌های سیاسی و قرابت‌های فکری وی با سلطنت‌طلبان است. توهین‌های زننده‌ی این عنصر نسبت به اعتقادات مردم مسلمان، او را به عنوان هتاک‌ترین مجری تبشیری مطرح نموده است. اهانت مستقیم به ساحت والای حضرت امام حسین علیه‌السلام و مراسم عزاداری حسینی، منع مردم از حضور در این مراسم، تشویق به ترک نماز و قانون‌شکنی به عنوان تنها راه مقابله با نظام اسلامی، از جمله تحرکات وی در این زمینه می‌باشد.
وقوع اغتشاشات، بهترین فرصت برای فعالیت‌های تبلیغی مسیحیت تبشیری است و افرادی چون حیدری که سابقه‌ی موضع‌گیری سیاسی دارند نیز همزمان با اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ با جسارت تمام اقدام به توهین علیه مسئولان و همراهی با اراذل و اوباش کردند. حیدری در یکی از قسمت‌های برنامه‌ امید جاویدان که از شبکه تبشیری محبت پخش می‌شود، مدعی شد در اغتشاشات آبان‌ماه، ۲۰۰ نفر کشته و بیش‌ از ۷۰۰۰ نفر زخمی شدند که این منطق اسلامی، برگرفته از شریعت محمدی است.¹ وی همچنین در اغلب برنامه‌های تلویزیونی به عنوان مجری از بینندگان مسیحی می‌خواهد که مسلمانان را به مسیحیت دعوت کنند. او معتقد است اسلام یک خرافه است و با هتک حرمت به ساحت مقدس حضرت محمد(ص)، پیامبر‌اکرم و پیروانش را خشونت‌طلب می‌داند.

بنابراین همانطور که پیشتر بیان شد،‌جریان مسیحیت تبشیری با ابزار رسانه و سرمایه‌گذاری بر روی افرادی که بتواند در مسیر گسترش مسیحیت در ایران و براندازی نرم جمهوری اسلامی از آن‌ها بهره بگیرد، اهدافش را به پیش می‌برد. یکی از این افراد فرهاد سبک‌روح است. او از اعضای هیئت نظارت بر کلیسای جماعت ربانی در داخل کشور بود که از سال ۱۳۸۴ مسئولیت رسیدگی به سه کلیسای کوچک در شهرهای بوشهر، شیراز و کرمانشاه را بر عهده گرفت. سبک‌روح پس از مدتی فعالیت غیرقانونی، در نهایت به دلیل فعالیت‌های تبشیری به همراه همسرش بازداشت شد و با برخورداری از رأفت اسلامی، در سال ۱۳۹۲ از زندان، آزاد و به ترکیه مهاجرت کرد و به فعالیت‌های تبشیری خود ادامه داد.
سبک‌روح عضو هیئت تحریریه بخش مسیحیت سایت مانی رسانه بوده و از زمان مهاجرت، فعالیت‌های تبشیری و غالباً ضد اسلام و ایران را دنبال می‌کند. وی همسو با سایر معاندان نظام در خارج از کشور، سعی دارد با حضور در مجامع حقوقی و بین‌المللی از فرصت‌ها و ظرفیت‌هایی که جریان تبشیر در اختیارش قرار داده، جهت فشار بر نظام اسلامی، بهره گیرد.
به طور کلی، هم‌افزایی و مشارکت همه‌جانبه‌ی معاندان و مخالفان ایران به همراه سلطنت‌طلبان، مورد حمایت و تشویق رؤسای کشورهای بیگانه در مجامع حقوق‌بشری بوده و مبلغان تبشیری، همگام با سایر معاندان، به تدریج بر گستره‌ی فعالیت‌های موذیانه‌ی خود می‌افزایند.
سبک‌روح که در مراسم بزرگداشت حقوق‌بشر، مورخ۱۳۹۸/۹/۷ در دانشگاه جرج واشنگتن حضور داشت، در ابتدا با ادای احترام به کشته‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ سخنان خود را شروع کرد. این عنصر تبشیری، ضمن سیاه‌نمایی از وضعیت حقوق بشر در ایران، خود را مدافع حقوق مسیحیان دانست و از تعطیلی کلیساها گلایه کرد. وی با ابراز نارضایتی از تعطیلی انجمن کتاب مقدس در کلیسای جماعت ربانی، اظهار داشت: بسیاری از آثار مسیحیت تبشیری از بین رفته و تهیه کتاب مقدس برای مسیحیان با قیمت‌های گزاف در بازار سیاه، به سختی مقدور است. این در حالی است که خود سبک‌روح به قانون اساسی ایران، واقف است و خوب می‌داند که اظهاراتش با قوانین کشور، تعارض دارد و طبیعتاً هر فردی که این اقدامات را انجام دهد، مجرم شناخته می‌شود، اما با چهره‌ی حق به جانب و طلبکارانه، اقدام حکومت علیه مجرمان را عدم آزادی مسیحیان عنوان می‌کند.
نکته‌ی دیگر در خصوص این مراسم، حضور کاویان صادق‌زاده میلانی، پزشک و به اصطلاح مدافع حقوق‌بشر و نماینده‌ی بهائیان است که از همگرایی جریان‌های فرقه‌ای در هجمه به نظام اسلامی، حکایت دارد.

حکایتی که همچنان میان جریانات تبشیری،‌حضور فعال و جریان ساز دارد.

۱.برنامه امید جاویدان، شبکه تلویزیونی محبت، آذر۱۳۹۸

| منبع خبر : بخش‌تحلیلی روشنگر
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.