Wednesday, 19 January , 2022
امروز : چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰ - 13 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 3861
  پرینتخانه » اخبار, بهائیت, تازه‌ها تاریخ انتشار : 13 دی 1400 - 11:52 |

بهائیت و شرافت ذاتی انسان‌ها

ز نظر بهاءالله، فقط بهائیان انسان محسوب می‌شوند و غیر بهائیان در شمار حیوانات به حساب می‌آیند و شهروندان غیربهائی اصلا سهمی از انسانیت ندارند که بخواهند مطالبه گر حقوق شهروندی برای خود باشند.
بهائیت و شرافت ذاتی انسان‌ها

یکی از مهم‌ترین ادعاهای بهائیت در اصول اعتقادیشان، دعوت به صلح عمومی و یگانگی و شرافت ذاتی انسان‌ها است و حتی مدعی هستند که این تعالیم از ابداعات بهاء‌الله است.برای سنجش صدق این ادعا سری به کتب منبع بهائیت می‌زنیم.
یکی از آموزه های بهائیت در کتاب گنج شایگان این‌طور آمده است« قل من کان فی قلبه بغض هذا الغلام(بهاء)فقد دخل شیطان فی فراش اُمّه». بگو هرکس در قلبش، دشمنی این غلام(بهاءالله) را داشته باشد، قطعا شیطان در بستر مادرش رفته و حرام‌زاده است.¹
در کتاب دیگری بهاءالله معتقد است:«نفوسی که از امر بدیع معرضند از رداء اسمیّه و صفتیّه محروم و کل از بهائم بین یدی‌الله محشور و مذکور.²
پس از نظر بهاءالله، فقط بهائیان انسان محسوب می‌شوند و غیر بهائیان در شمار حیوانات به حساب می‌آیند و شهروندان غیربهائی اصلا سهمی از انسانیت ندارند که بخواهند مطالبه گر حقوق شهروندی برای خود باشند.
در جایی. دیگر بهاءالله می‌نویسد:«الیوم هر نفسی بر احدی از معرضین من اعلاهم او من ادناهم، ذکر انسانیت نماید، از جمیع فیوضات رحمانی محروم است تا چه رسد که بخواهد از برای آن نفوس اثبات رتبه و مقام نماید.³
بنا بر نص صریح بهاءالله، هر کس غیر بهائی‌ها را انسان قلمداد کند یا برایشان رتبه‌ای قائل شود، از همه‌ی فیوضات الهی محروم است.
پس طبق این تعالیم، تمام بشریت غیر از بهائی‌ها،از نظر آنان حیوان و حرام‌زاده هستند و چقدر این آموزه شبیه به آموزه‌های یهود در تلمود است که معتقدند خداوند بشریت را فقط برای خدمت به یهود به شکل انسان خلق کرده‌است.

 

۱.گنج شایگان،صفحه۷۹،مائده آسمانی،صفحه۳۵۵
۲.کتاب بدیع،صفحه۲۱۳
۳.همان،صفحه۱۴۰

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.