Tuesday, 30 November , 2021
امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰ - 22 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 3617
  پرینتخانه » اخبار, تازه‌ها, فرقه‌های نوظهور تاریخ انتشار : ۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۸ |

سابلیمینال

این نام را شاید تاکنون نشنیده باشید اما در آینده ای نزدیک آن را از زبان نوجوانان و جوانان بیشتر خواهید شنید.
سابلیمینال

پیام های سابلیمینال به عنوان سیگنال های زیر آستانه مطلق (ATL) ذهن خودآگاه ما تعریف می شوند. کلمه “subliminal” در لغت به معنای “زیر آستانه” است.
ذهن ما از دو قسمت تشکیل شده است: خودآگاه و ناخودآگاه. ذهن خودآگاه ما به ما امکان کنترل افکارمان را می دهد. با آگاهی ، می توانیم فکر کنیم ، قضاوت کنیم ، احساس کنیم و تجربه کنیم. اما ذهن ناخودآگاه به بخشی از ذهن ما گفته می شود که زیر سطح خودآگاه ما عمل می کند. این بخش از ذهن را می توان به عنوان مخفیگاه خواسته ها ، انگیزه ها و تجربیات گذشته مان که خارج از آگاهی ما وجود دارند ، تصور کرد.
ضمیر ناخودآگاه ما هنگام پردازش اطلاعات، از ضمیر خودآگاه قدرتمندتر عمل می کند. ضمیر ناخودآگاه قادر است ۲۰۰۰۰ بیت اطلاعات را به طور همزمان پردازش کند، در حالی که ذهن آگاه می تواند همزمان فقط با ۷ ± ۲ بیت اطلاعات کار کند.
در طول روز ، آیا از هر بار دم و بازدم خود مطلع هستید؟ یا از هر قدمی که برمی دارید تا نیفتید؟ اینها نمونه هایی از ناخودآگاه شماست. پیام های سابلیمینال ذهن ناخودآگاه ما را مجذوب خود می کنند. این پییامها از طریق فرایندی کار می کنند که در آن محرکهای حسی خارجی برای تحریک ذهن ما استفاده می شوند بدون اینکه ما متوجه سیگنالهای آنها شویم.

عرفان های نوظهور با کمک این فناوری به دنبال القای مفاهیم و آموزه های خود به مخاطبانشان هستند. گروهای مختلف سابلیمینال امروز در فضای مجازی به جذب مخاطب می پردازند و مطالب غیراخلاقی را در قالب موسیقی ترویج می دهند.
این روش نمونه تکامل یافته قانون جذب است.

فرقه ها برای ترویج اندیشه های خود همواره از جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی ها استفاده می کنند.
سابلیمینال یکی از این تکنیک هاست.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.