Tuesday, 30 November , 2021
امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰ - 22 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 3607
  پرینتخانه » اخبار, تازه‌ها, مسیحیت تبشیری تاریخ انتشار : ۲۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۴ |

تبلیغ مسیحیت با انحراف عقاید

هدف اول این انحرافات نیز مسیحی کردن مردم ایران باتوجه به جمعیت کشور بود که گرچه به خواسته خود نرسیدند اما در بعد انحرافات، بسیار کار کردند.
تبلیغ مسیحیت با انحراف عقاید

پیش از انقلاب اسلامی آنقدر فعالیت‌های منحرفین در ایران قوی بود که حتی سفیر انگلستان در ایران درباره یکی از مبلغین مسیحی می‌گوید: چراغی که ابن مارتین-یکی از مبلغین مسیحی-درباره انحرافات در ایران روشن کرد هیچ گاه خاموش نخواهد شد. هدف اول این انحرافات نیز مسیحی کردن مردم ایران باتوجه به جمعیت کشور بود که گرچه به خواسته خود نرسیدند اما در بعد انحرافات، بسیار کار کردند.

هدف اصلی مبلغین مسیحی رخنه در اقلیت‌های مردم به خصوص عشایر و کم کردن کمبود‌ها و از بین بردن نقصایص آن‌ها بود. آن‌ها به وضعیت معیشت اقلیت‌های قومی و نژادی و مسائل آموزشی و بهداشت وارد شدند و توانستند اهداف تبلیغی خود را تا حدی پیاده سازند.

اولین شهری را که میسیونرهای مذهبی در ایران وارد شدند کرمان بود. به پزشکان مسیحی در ایران گفته شده بود که شما قبل از اینکه یک پزشک باشید یک مبلغ مسیحیت هستید و در آن زمان برای نخستین بار ترجمه انجیل به مردم داده می‌شد؛ با اینکه مردم سواد خواندن و نوشتن نداشتند اما این هدیه را پذیرفته و به این ترتیب، جرقه برای رفتن به سمت دین مسیحیت زده شد.

میسیونرهای مذهبی ایدئولوژی و عقاید اصلی مردم را زیر سوال می‌برند بدین صورت که یک خطای جزئی در رفتار عمومی جامعه و یا دولت اسلامی پیدا کرد و با تعمیم آن، به صورت کلی عقاید را زیر سوال می‌برند و با انجام این کار عقاید خودشان را آرام آرام القا می‌کنند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.