Saturday, 13 August , 2022
امروز : شنبه, ۲۲ مرداد , ۱۴۰۱ - 14 محرم 1444
شناسه خبر : 3539
  پرینتخانه » اخبار, اخبار منتخب, ادیان, تازه‌ها تاریخ انتشار : 26 خرداد 1400 - 8:07 |

مصاحبه با اسقف‌اعظم سبوه سرکیسیان، درباره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران

معتقدم که همه شهروندان باید در انتخابات شرکت کنند و نهایتاً این‌که انتخابات برای من، شما و دیگران است.ما وقتی رأی خود را در صندوق می اندازیم، امیدمان را به آن تکه کاغذ می‌بندیم، امید داریم که آرزوهایمان حتماً محقق شوند.
مصاحبه با اسقف‌اعظم سبوه سرکیسیان، درباره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران

انتخابات ریاست‌جمهوری به زودی در ایران برگزار می‌شود.به همین مناسبت دفتر روابط عمومی خلیفه گری ارامنه تهران، مصاحبه ای را با اسقف اعظم سبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران، با هدف انتقال پیام، دیدگاه و نظر ایشان پیرامون شرکت در انتخابات به اعضای جامعه ارمنی، ترتیب داد.

سوال- جناب اسقف‌ از این‌که وقت گرانبهایتان را در اختیار ما گذاشتید سپاسگزاریم. ما به عنوان شهروندان ارمنی ایران، چه وظایفی در ایران داریم؟
ما به عنوان شهروندان وطنمان ایران، طبیعتاً وظیفه‌مان این است که در انتخابات شرکت کنیم و همین طور مردممان را تشویق کنیم که شرکت کنند، زیرا به عنوان یک میسحی هم این وظیفه ماست.در کتاب مقدس عهد جدید ، در نامه‌ای که پولس مقدس به رومیان نوشته، می‌خوانیم که:«هر انسانی به اطاعت از حاکمان مملکت خویش سفارش شده است».و نهایتاً این حکومت به خدمت‌رسانی به مردم توصیه شده است.به این ترتیب ما مکلفیم به وظایف خود عمل کنیم و بر این اساس جهت‌گیری کنیم.
در عین حال ما خرسندیم که که شرایط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور به گونه‌ای مساعد است که این فرصت را برای ما فراهم می‌کند تا انتخابات ریاست‌جمهوری، مجلس، شورای شهر و مجلس خبرگان برگزار شود.سازماندهی چنین انتخاباتی این باور را ایجاد می کند که کشور در شرایط مساعدی قرار دارد و ملت هم فهیم است.

سوال-جامعه ارمنی با شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری و مجلس شورای اسلامی، چه دستاوردهایی ممکن است داشته باشد؟
طبیعی است وقتی در انتخابات شرکت می‌کنید این احساس در شما ایجاد می‌شود که بعد از این انتخابات، پیرامون شما و در سراسر کشور باید تحولاتی ایجاد شود.این انتظاری‌ست که همه مردم دارند.همچنین از رئیس‌جمهور منتخب و نمایندگان منتخب هم انتظار می رود که با آگاهی این مسئولیت را بپذیرند و مردم را ناامید نکنند.چراکه متأسفانه اغلب، به خصوص کاندیداهای ریاست‌جمهوری، وعده‌هایی می‌دهند، اما بعد از این‌که انتخاب شدند قول‌های خود را فراموش می‌کنند و این ناامیدی را در جامعه ایجاد می‌کند.
من اطمینان دارم و دعا هم می کنم که چنین چیزی در کشور ما اتفاق نیفتد.

سؤال-به نظر شما لازم است که در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت کنیم؟به چه دلیل؟
در پاسخ به سؤال شما که چه کسانی در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت خواهند کرد، من معتقدم که همه شهروندان باید در انتخابات شرکت کنند و نهایتاً این‌که انتخابات برای من، شما و دیگران است.ما وقتی رأی خود را در صندوق می اندازیم، امیدمان را به آن تکه کاغذ می‌بندیم، امید داریم که آرزوهایمان حتماً محقق شوند.
سؤال-رئیس‌جمهور در قبال اقلیت‌های دینی و قومی که در این کشور زندگی‌ می‌کنند چه وظایفی دارد؟
در کشوری مثل ایران که پیروان ادیان مختلف و اقوام مختلف هزاران سال در آن زندگی می‌کنند و همیشه هم شهروندانی وفادار بوده‌اند، و همیشه هم انتظارشان این بوده که رئیس‌جمهور آینده نسبت به همه شهروندان بدون هیچ تبعیضی، مهربان و دلسوز باشد.تبعیض در هر جا که باشد، کشور را به عقب می‌برد.اما برابری و برادری و نزدیکی، کشور را به جلو سوق می‌دهد.بنابراین رئیس‌جمهور برای منافع کشور خود، باید به دنبال برقراری عدالت اجتماعی، شکوفایی اقتصادی و برابری باشد.
به همین مناسبت به رئیس جمهور آینده تبریک می‌گوییم و دعا می‌کنیم که او واقعاً برای همه شهروندان پدر باشد.زیباترین تصویر، رابطه پدر و پسری است.رئیس‌جمهور منتخب مردم، مانند یک پدر برای مردمش دلسوزی می‌کند، تلاش می‌کند ملت را از این‌که در انتخابات شرکت کرده‌اند، پشیمان نکند.

 

| منبع خبر : روابط عمومی خلیفه‌گری ارامنه تهران
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.