Saturday, 27 February , 2021
امروز : شنبه, ۹ اسفند , ۱۳۹۹ - 13 رجب 1442
شناسه خبر : 2626
  پرینتخانه » بهائیت, تازه‌ها, فرقه‌های نوظهور تاریخ انتشار : ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۴:۵۲ |

سختی‌های جداشدگان از فرقه‌های تشکیلاتی

«فردی که از بهائیت جدا می‌شود با مشکلاتی رو به رو است. اول احساس بی‌کسی، دوم عدم تجربه زندگی مستقل و بدون سیطره تشکیلات است. از نظر اقتصادی هم گاهی ممکن است فرد سرکارگر بهائی داشته باشد یا هر چیزی که به نوعی به بهائیت مرتبط باشد، بنابراین شغلش را از دست می‌دهد. موضوع دیگر، […]

سختی‌های جداشدگان از فرقه‌های تشکیلاتی

«فردی که از بهائیت جدا می‌شود با مشکلاتی رو به رو است. اول احساس بی‌کسی، دوم عدم تجربه زندگی مستقل و بدون سیطره تشکیلات است. از نظر اقتصادی هم گاهی ممکن است فرد سرکارگر بهائی داشته باشد یا هر چیزی که به نوعی به بهائیت مرتبط باشد، بنابراین شغلش را از دست می‌دهد. موضوع دیگر، ازدواج است. متأسفانه مسلمانان در بعضی موقعیت‌ها، برخورد با خانواده‌های متبری و فرزندانشان را مایه شرمندگی می‌دانند و از وصلت با این خانواده‌ها پرهیز می‌کنند.

به طور کلی، هیچ معیار و الگویی وجود ندارد که انسان بتواند به بقیه بقبولاند که واقعاً دیگر بهائی نیست. گاهب برخی مرا «عطابهائی» صدا می‌زنند و این برایم بسیار آزاردهنده و به نظرم، گناه است. ما ۱۹ مرداد ۱۳۷۲، #مسلمان شدیم. بعد از آن، چهار سال بیکار بودم و نمی‌توانستم جایی استخدام یا مشغول شوم.

ممکن است هر بشری اشتباه کند، بهائی‌هایی که مسلمان شده‌اند هم اشتباه می‌کنند، اما نباید این را به حساب گذشته‌شان گذاشت که چون بهائی بوده چنین و چنان می‌کنند. طبعاً سال‌ها طول می‌کشد این جراحت قلبی بهبود پیدا کند. افراد وقتی از جامعه بهائیت جدا می‌شوند، نوعی احساس بی‌کسی می‌کنند. اگر همه این افراد تحت تعلیمات شیعی قرار بگیرند، محیط مناسبی برای شناخت ایجاد می‌شود و این حس مشترک همدردی در بینشان، آسودگی خاطر خاصی را فراهم می‌آورد و می‌توانند به هم کمک کنند.»(۱)

۱.مصاحبه مؤسسه روشنگر با آقای عطاءا… قادری متبری بهائی، ۱۹/۶/۱۳۹۶.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.