Saturday, 5 December , 2020
امروز : شنبه, ۱۵ آذر , ۱۳۹۹ - 18 ربيع ثاني 1442
شناسه خبر : 2555
  پرینتخانه » تازه‌ها, فرقه‌های نوظهور تاریخ انتشار : ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۴:۳۴ |

ستم پذیری در عرفان‌های کاذب نوظهور

معنویت‌های نوظهور مردم را سر به زیر و سیلی پذیر بارمی آورد و روحیه عزت و آزادگی را در قلب ها می میراند. این معنویت ها می کوشند مردم را تسلیم نظم موجود و مطیع قدرت های حاکم گردانند و سکوت در برابر ستم را به آنها می آموزند و به عنوان یک ارزش اخلاقی […]

ستم پذیری در عرفان‌های کاذب نوظهور

معنویت‌های نوظهور مردم را سر به زیر و سیلی پذیر بارمی آورد و روحیه عزت و آزادگی را در قلب ها می میراند. این معنویت ها می کوشند مردم را تسلیم نظم موجود و مطیع قدرت های حاکم گردانند و سکوت در برابر ستم را به آنها می آموزند و به عنوان یک ارزش اخلاقی و معنوی تعلیم می دهند. در «فالون دافا اعتقاد براین است که هر کس که مورد ظلم واقع می شود، در حال تصفیه روحانی و جبران ظلمی است که در زندگی پیشین بر دیگری رواداشته است.»(۱) کسی که به یاری مظلوم می رود در حقیقت تزکیه او را با مشکل مواجه ساخته است.

در اندیشه های دالایی لاما « هر کسی بدی و ظلم می کند، خود بیش از همه از درون رنج می برد و آزرده می شود.»(۲) در نتیجه نیازی نیست که با او مقابله شود. رنج درونی برایش کافی است و او را به حال خود باید گذاشت. با این استدلال او با اعدام جنایتکار پلیدی همانند صدام مخالفت می کند. و با چشم فروبستن بر ظلم های دردناک اشغالگران قدس، به آن سرزمین سفر کرده با آنها دست دوستی می دهد.

۱. شوآن فالون ص ۴۱۲.
۲. دالایی لاما . کتاب کوچک ژرف اندیشی. مترجم: مهرداد انتظاری.ص۹۰. نیز «هنر شاد زیستن» ص۴۹.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.