Wednesday, 25 May , 2022
امروز : چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱ - 23 شوال 1443
شناسه خبر : 2529
  پرینتخانه » اخبار, اخبار منتخب, انجمن حجتیه, تازه‌ها, مقالات تاریخ انتشار : 14 شهریور 1399 - 9:16 |

انحراف فکری در مدارس منتسب به انجمن حجتیه

علاوه بر وحدت ستیزی که در سال‌های اخیر، مشی اصلی انجمنی‌ها قرار گرفته، تفکر سکولاریستی و جدایی دین از سیاست که یکی از مهم‌ترین انتقادات وارده به انجمن بوده در مدارس منتسب به انجمن حجتیه با روش‌هایی خاص و غیرمحسوس به دانش‌آموزان القا می‌شود. «این‌ها (انجمن‌حجتیه) با حضور در مدارس، گفتمان سکولاریستی را رواج می‌دهند. […]

انحراف فکری در مدارس منتسب به انجمن حجتیه

علاوه بر وحدت ستیزی که در سال‌های اخیر، مشی اصلی انجمنی‌ها قرار گرفته، تفکر سکولاریستی و جدایی دین از سیاست که یکی از مهم‌ترین انتقادات وارده به انجمن بوده در مدارس منتسب به انجمن حجتیه با روش‌هایی خاص و غیرمحسوس به دانش‌آموزان القا می‌شود. «این‌ها (انجمن‌حجتیه) با حضور در مدارس، گفتمان سکولاریستی را رواج می‌دهند. برای مثال آن‌ها با روایتی از امام صادق(ع) این‌گونه القا می‌کنند که آن حضرت بازی شطرنج را جایز ندانسته‌اند و سپس به فتوایی از امام خمینی(ره) مبنی بر جایز بودن شطرنج اشاره می‌کنند و بدون توجه به بحث مقتضیات زمان و مکان و موضوع اجتهاد و فتوا، ذهن دانش‌آموزان را منحرف می‌کنند.

انحراف از بحث مهدویت و قرائت انفعالی از مفهوم انتظار که به مشی سیاست‌گریزی انجمنی‌ها باز می‌گردد، از دیگر انحرافات فکری است که در مدارس منتسب به انجمن‌حجتیه به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود. «چقدر لطمه است برای جمهوری اسلامی که کسی نماز بخواند، روزه بگیرد، برای امام زمان(عج) جانفشانی کند اما برای سربازان امام زمان از حیث سیاسی و اجتماعی دل نسوزاند و چقدر بد می‌شود اگر این‌ها بچه‌های خانواده پولدار، متدین و باشخصیت باشند. در مدارسی که تحت سلطه فکری انجمن‌حجتیه، است بچه‌ها از لحاظ فکر سیاسی-اجتماعی کاملاً تخریب و بی‌استفاده می‌شوند.»(۱)

۱. فضای مدارس غیرانتفاعی دست حجتیه است»، گفتگوی فرید‌الدین حدادعادل با خبرگزاری دانشجو(ایسنا) ۱۹/۰۸/۱۳۹۲.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.