Friday, 30 July , 2021
امروز : جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰ - 20 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 2487
  پرینتخانه » اخبار, بهائیت, تازه‌ها تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۵:۴۹ |

ارادت فرقه بهائیت به رژیم صهیونیستی

هرچند تأسیس دولت نامشروع اسرائیل در سال ۱۹۴۸میلادی یعنی زمان عباس افندی صورت پذیرفت، اما مقدماتش بازمی‌گردد به سالها پیش از آن. سایه‌هایی از ارتباطات پشت پرده و بعضاً آشکار فرقه بهائیت با اشغالگران را میتوان در مژده‌ی حسینعلی نوری به “تجمع و عزتیابی یهود در ارض موعود” ملاحظه نمود، چیزی که بعدها به عنوان […]

ارادت فرقه بهائیت به رژیم صهیونیستی

هرچند تأسیس دولت نامشروع اسرائیل در سال ۱۹۴۸میلادی یعنی زمان عباس افندی صورت پذیرفت، اما مقدماتش بازمی‌گردد به سالها پیش از آن. سایه‌هایی از ارتباطات پشت پرده و بعضاً آشکار فرقه بهائیت با اشغالگران را میتوان در مژده‌ی حسینعلی نوری به “تجمع و عزتیابی یهود در ارض موعود” ملاحظه نمود، چیزی که بعدها به عنوان اهرمی تبلیغی در رسانه‌های غربی منعکس گردید. پس از حسینعلی نوری، عباس افندی نیز ارتباطات دوستانه خود را با پایه گذاران رژیم صهیونیستی حفظ کرده و سالها پیش از شکل گیری اسرائیل غاصب، اصطلاحاً پیشگویی‎هایی در این زمینه ارائه داده بود که در ادامه، به نمونه هایی از آن اشاره خواهدشد.

«اینجا فلسطین است، اراضى مقدسه است. عنقریب، قوم یهود به این اراضى بازگشت خواهند نمود. این از مواعید صریحه الهیه است و شک و تردید ندارد. قوم یهود، عزیز مى‏شود… و تمامى این اراضى بایر، آباد و دایر خواهد شد. تمام پراکندگان یهود جمع می‏شوند و این اراضى، مرکز صنایع و بدایع خواهد شد، آباد و پرجمعیت مى‏شود و تردیدى در آن نیست.»(۱)

«روزی آید اسرائیل، نومید در ظل ربالجنود در ارض مقدسه سر و سامان یابد و از اقالیم بعیده توجه به صیهون فرمایند. ذلیلان عزیز گردند و مستمندان توانگر شوند…ستایش تو را که اسباب سرور حاصل شد… اسرائیل عنقریب جلیل گردد و این پریشانی به جمع مبدل شود…پرتو هدایت بر اسرائیل زد تا از ارضهای دور با نهایت سرور به ارض مقدس ورود یابند.»(۲)

۱.مؤید، حبیب، خاطرات حبیب، مؤسسه مطبوعات امری، ۱۱۸بدیع، ص۲۰؛
۲. همان.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.