Saturday, 25 June , 2022
امروز : شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱ - 24 ذو القعدة 1443
شناسه خبر : 2166
  پرینتخانه » تازه‌ها, فرقه‌های نوظهور تاریخ انتشار : 18 فروردین 1399 - 13:27 |

 مخالفت جریان‌های فرقه‌ای با شریعت

یکی از آموزه‌ها و تعالیمی که برخی از فرقه‌ها از آن برای جذب پیروان بیشتر استفاده می‌کنند، مخالفت با ادیان الهی و شریعت‌گریزی است و تنها راه سیدن به معنویت، حقیقت و کمال را پیروی از فرقه خود عنوان می‌کنند. از این‌رو، برخی افراد سست‌ایمان و ساده لوح که به دنبال یک راه آسان برای […]

 مخالفت جریان‌های فرقه‌ای با شریعت

یکی از آموزه‌ها و تعالیمی که برخی از فرقه‌ها از آن برای جذب پیروان بیشتر استفاده می‌کنند، مخالفت با ادیان الهی و شریعت‌گریزی است و تنها راه سیدن به معنویت، حقیقت و کمال را پیروی از فرقه خود عنوان می‌کنند. از این‌رو، برخی افراد سست‌ایمان و ساده لوح که به دنبال یک راه آسان برای ارضای میل کمال‌خواهی درونی خویش هستند، به این فرقه‌ها جذب می‌شوند. مخالفت با ادیان در اندیشه اوشو و اکنکار به وضوح دیده می‌شود.

مثلاً، پال توئیچل رهبر فرقه اکنکار مى‌گوید: «تو مى توانى در مقابل همه خدایانى که نام آن‌ها در کتاب‌هاست، به دعا و نماز بنشینى، لیکن آن‌ها صداى تو را نخواهند شنید، مى‌توانى از همه مذاهب موجود، طلب یارى کنى، اما هیچ نصیبت نخواهد شد. این، همچنان یک واقعیت قاطع بر جا مى‌ماند که هیچ فردى تا به حال نتوانسته و در آینده نیز نخواهد توانست از مصائب این زندگى و تردید در خصوص زندگى‌هاى بعدى بگریزد، مگر این سعادت را بیابد که با یک استاد حق (مکتب اکنکار) دیدار کند.»(۱)

📚۱. توئیچل، پال، سرزمین هاى دور، مترجم؟، انتشارات، سال نشر، ص ص ۲۳۵.

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.