Sunday, 31 May , 2020
امروز : یکشنبه, ۱۱ خرداد , ۱۳۹۹ - 8 شوال 1441
شناسه خبر : 2109
  پرینتخانه » تازه‌ها, فرقه‌های نوظهور تاریخ انتشار : ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲ |

تغییر سبک زندگی به روش فرقه‌ها

فرقه‌ها به خوبی می‌دانند که نمی‌توان تفکر یک فرد را به صورت مستقیم تغییر داد، لذا ابتدا بر حوزه‌های دیگر تمرکز می‌کنند. مثلاً، پوشش افراد را مورد مطالعه قرار داده و بر آن سرمایه‌گذاری می‌نمایند. انسان‌ها به طور طبیعی در سنین نوجوانی با بحران هویت مواجه می‌شوند. نوجوان در پی متمایز ساختن خود از دیگران […]

تغییر سبک زندگی به روش فرقه‌ها

فرقه‌ها به خوبی می‌دانند که نمی‌توان تفکر یک فرد را به صورت مستقیم تغییر داد، لذا ابتدا بر حوزه‌های دیگر تمرکز می‌کنند. مثلاً، پوشش افراد را مورد مطالعه قرار داده و بر آن سرمایه‌گذاری می‌نمایند. انسان‌ها به طور طبیعی در سنین نوجوانی با بحران هویت مواجه می‌شوند. نوجوان در پی متمایز ساختن خود از دیگران است، لذا به مسائل و اموری خاص می‌رود. وجود فاصله اندیشه‌ای بین والدین و فرزندان و عدم درک صحیح والدین از بحران در سنین نوجوانی نیز باعث می‌شود درک متقابلی میان آن‌ها وجود نداشته باشد و نوجوانان جذب افکار و ایده‌هایی شوند که با آنچه در خانواده و جامعه وجود دارد، متفاوت است. کسانی که پشت پرده این افکار و ایده‌ها قرار دارند، قطعاً بر موضوعاتی تمرکز می‌کنند که جوانان به آن‌ها علاقه داشته باشند. کم‌کم مدلی را طراحی می‌کنند؛ مدلی که از پوشش آغاز و به مسائل اندیشه ای و فکری بیانجامد.

الگوهای طراحی شده بر اساس این مدل، جذاب به نظر می‌رسد و ابتدا طرف را جذب کرده و اندک‌اندک تفکر او را با مسئله آشنا می‌سازند. به این ترتیب، یادگیری‌هایی که از قبل در فرد به وجود آمده، زمینه‌ای را فراهم می‌سازد تا درنهایت، اندیشه‌های مدنظر را پذیرا شود.

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.