Thursday, 9 July , 2020
امروز : پنجشنبه, ۱۹ تیر , ۱۳۹۹ - 18 ذو القعدة 1441
شناسه خبر : 2044
  پرینتخانه » تازه‌ها, فرقه‌های نوظهور تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸ |

 ابدی و ازلی بودن اکنکار؟

برای ادعای ابدی بودن اکنکار، هیچ دلیلی وجود ندارد و تنها ادعای بنیان گذار این فرقه دلیل آن محسوب می شود. البته وی نام استادان فراوانی را از دوران های مختلف به میان می کشد که مدعی است آنها استادان اک بوده اند؛ اما تا آنجا که نوشته های برخی از این استادان وجود دارد، […]

 ابدی و ازلی بودن اکنکار؟

برای ادعای ابدی بودن اکنکار، هیچ دلیلی وجود ندارد و تنها ادعای بنیان گذار این فرقه دلیل آن محسوب می شود. البته وی نام استادان فراوانی را از دوران های مختلف به میان می کشد که مدعی است آنها استادان اک بوده اند؛ اما تا آنجا که نوشته های برخی از این استادان وجود دارد، هیچ نامی از اکنکار و اک و واژگان اختصاصی این فرقه وجود ندارد.برای مثال، پال توئیچل کتاب مثنوی معنوی را اولین کتاب جهان بینی اک معرفی می کند؛ اما هیچ نام و نشانی از اکنکار و واژه های آن در این کتاب وجود ندارد. به راستی، اگر مثنوی معنوی مولوی کتاب جهان بینی اک است، باید تمام اکیست ها مسلمان بوده و نماز و روزه و حج به جا آورند؛ زیرا این کتاب، سرشار از آموزه های ناب اسلام است.

ضمن اینکه ادعا می شود هیچ یک از آیین و ادیان بیش از هزار سال پویایی نداشته اند. این ادعایی است که کذب آن بر هیچ انسانی پوشیده نیست؛ زیرا دین مسیحیت، دو هزار ساله است و دین اسلام نیز در مقام پویاترین دین موجود، نزدیک هزار و پانصد سال است که هدایت بشر را برعهده دارد. البته این اکنکار است که باید پاسخ دهد با طلوعی که در سال ۱۹۶۵ میلادی داشته و توسط پال توئیچل به دنیا پا نهاده است، چگونه ادعای ابدی و ازلی بودن می کند؟

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.