Sunday, 20 September , 2020
امروز : یکشنبه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۹ - 30 محرم 1442
شناسه خبر : 1996
  پرینتخانه » اخبار, ادیان, تازه‌ها تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۹:۰۵ |

شهید و شهادت ارزش مشترک تمام ادیان ابراهیمی است

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد کاشانی رئیس انجمن گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت، از شهادت به‌عنوان بالاترین سطح محبت و نوع‌دوستی در مسیحیت نام برد و گفت: شهادت ارزشی مشترک بین ادیان ابراهیمی است و در بین مسیحیت نیز ارزش بالایی دارد. وی گفت: آیاتی در کتاب مقدس وجود دارد که دقیقاً به این موضوع اشاره کرده […]

شهید و شهادت ارزش مشترک تمام ادیان ابراهیمی است

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد کاشانی رئیس انجمن گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت، از شهادت به‌عنوان بالاترین سطح محبت و نوع‌دوستی در مسیحیت نام برد و گفت: شهادت ارزشی مشترک بین ادیان ابراهیمی است و در بین مسیحیت نیز ارزش بالایی دارد.

وی گفت: آیاتی در کتاب مقدس وجود دارد که دقیقاً به این موضوع اشاره کرده است. مثلاً در کتاب اول یوحنا فصل ۳ آیه ۱۶ می‌گوید «ما محبت را از آنجا شناختیم که … «ما . باید جان خود را در راه برادران بنهیم»؛ یعنی ما هم باید جان خود را در راه برادرانمان فدا کنیم. یا در انجیل یوحنا فصل ۱۵ آیه ۱۳ می‌گوید: بالاترین درجه محبت که محبتی بیش از آن وجود ندارد این است که کسی جان خود را در راه دوستانش فدا کند.

حجت‌الاسلام کاشانی درباره جایگاه شهادت در بین مسیحیان گفت: در سنت کلیسایی مزار شهید زیارتگاه است. ده‌ها زیارتگاه در اروپا و مصر مزار شهدای مسیحی است و همان‌طور که ما بنیاد شهید داریم در کشور های مسیحی و کلیسا های مسیحی نیز بنیادهایی متکفل امور شهدا هستند.
وی افزود: در سنت کلیسایی و مسیحیت امروز ایثار اجتماعی را در بالاترین سطح خود شاهدیم. وقتی سردار سلیمانی به شهادت رسید برخی از کشیش‌ها برای ایشان تعبیر شهید را به کار بردند؛ یعنی این واژه برای آن‌ها ارزشمند است و با اینکه سردار با آن‌ها هم‌کیش نبود، چون از مسیحیان سوریه دفاع کرد و با داعش مبارزه می‌کرد، به او دل‌بستگی داشتند.

شهادت ارزشی مشترک بین ادیان ابراهیمی است. البته اگر جایگاه شهید و آیاتی که درباره شهید هست را در اسلام و انجیل مقایسه کنیم در اسلام این جایگاه بسی ارزشمندتر است.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.