Thursday, 2 April , 2020
امروز : پنجشنبه, ۱۴ فروردین , ۱۳۹۹ - 9 شعبان 1441
شناسه خبر : 1945
  پرینتخانه » تازه‌ها, فرقه‌های نوظهور تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶ |

 مخالفت با ادیان در اکنکار

یکی از مهم ترین شاخصه های جنبش های نوپدید دینی، انتقاد شدید آنان به وجود ادیان بزرگ و تعالیم آنان است، لذا در بسیاری از این جریان های معنوی، انواع زیادی از انتقادها به ادیان وجود دارد. از این رو، باید گفت که بزرگ ترین اشکال آنان این است که در نقد آنها، همه ادیان […]

 مخالفت با ادیان در اکنکار

یکی از مهم ترین شاخصه های جنبش های نوپدید دینی، انتقاد شدید آنان به وجود ادیان بزرگ و تعالیم آنان است، لذا در بسیاری از این جریان های معنوی، انواع زیادی از انتقادها به ادیان وجود دارد. از این رو، باید گفت که بزرگ ترین اشکال آنان این است که در نقد آنها، همه ادیان به یک چشم دیده می شوند و بدون توجه به تعالیم و آموزه‌های خاص ادیان الهی و سرشت اولوهیتی چنین می پندارند، که تمام ادیان دارای خصوصیات و تعالیم مشترک اند و حال آنکه ادیان دارای تقسیمات متفاوتی هستند و نزدیک ترین و شبیه ترین ادیان نیز در دل خود بزرگترین تفاوت ها و اختلاف های ظاهری و باطنی را با هم دارند.

بنابراین هیچ گاه نمی توان با نادیده گرفتن تفاوت های ادیان، به نقد و بررسی آنان پرداخت. و لذا به جرات می توان گفت که در تعالیم فرقه اکنکار، بزرگترین انتقادها و اشکال ها به ادیان ابراز شده است که بیش از آنکه نقد جدی به دین باشد ابزاری است برای خودنمایی تعالیم جدید فرقه خود و جذب افراد با مطرح کردن مفاهیمی چون حقیقت واقعی، سلوک، سفر روح ….. که برای درک آن‌ها نه تنها نیازی به دین نیست بلکه لازمه آن کنار گذاشتن شریعت است.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.