Monday, 30 March , 2020
امروز : دوشنبه, ۱۱ فروردین , ۱۳۹۹ - 6 شعبان 1441
شناسه خبر : 1908
  پرینتخانه » تازه‌ها, تصوف تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶ |

خطر عرفان‌نماهای برآمده از تصوف

‌ «باید توجه داشت که عرفان شیعی، غیر از عرفان های رایج در گذشته و حال جهان هستی بوده و ماهیتاً با هم تفاوت دارند. خاستگاه عرفان‌های بشری، انسان است و صاحبان این نوع عرفان، هرچند رنگ و لعاب خدایی در آن به‌کار می‌گیرند، مردم را به سوی غیر خدا فرا می‌خواند اما خاستگاه عرفان […]

خطر عرفان‌نماهای برآمده از تصوف

‌ «باید توجه داشت که عرفان شیعی، غیر از عرفان های رایج در گذشته و حال جهان هستی بوده و ماهیتاً با هم تفاوت دارند. خاستگاه عرفان‌های بشری، انسان است و صاحبان این نوع عرفان، هرچند رنگ و لعاب خدایی در آن به‌کار می‌گیرند، مردم را به سوی غیر خدا فرا می‌خواند اما خاستگاه عرفان شیعی، معارف بلند و نورانی قرآن و اهل بیت(علیه السلام) که از سوی خداوند صادر شده و در نهایت، بشریت را به سوی خدا می‌خواند.

خطر فرقه گرایی و جریان های عرفان نمای برآمده از تصوف، همواره جامعه اسلامی را در معرض تهدید قرار داده، لذا برماست که با روشنگری، بررسی نقادانه و اطلاع رسانی در خصوص انحرافات و ترفندهای جذب آن‌ها، افراد مستعد و علاقه‌مند به عرفان را از گزندشان، مصون نگاه داریم. نقش روحانیت، اندیشمندان و اصحاب اندیشه و رسانه در این زمنیه انکارناپذیر و البته ضروری است.»(۱)

📚۱٫شیخ حسین انصاریان، آثار معنوی سبک زندگی عرفانی، فصلنامه روشنا،شماره ۸۰٫

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.