Wednesday, 19 January , 2022
امروز : چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰ - 13 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 1881
  پرینتخانه » اخبار, تازه‌ها, فرقه‌های نوظهور تاریخ انتشار : 11 دی 1398 - 16:05 |

راهکارهای مصون‌سازی زنان از دام عرفان های کاذب

به منظور مصون‌سازی زنان جامعه از گزند خطرات جذب به سراب‌های معنوی، می‌توان موارد ذیل را مورد توجه قرار داد: -افزایش مشارکت اجتماعی زنان؛ از طریق اصلاح و تغییرات ساختاری مثبت در سیاستگذاری‌های خرد و کلان اجتماعی، می‌توان بسیاری از موانع موجود برای مشارکت و ابراز وجود زنان را از میان برداشت. محرومیت اجتماعی در […]

راهکارهای مصون‌سازی زنان از دام عرفان های کاذب

به منظور مصون‌سازی زنان جامعه از گزند خطرات جذب به سراب‌های معنوی، می‌توان موارد ذیل را مورد توجه قرار داد:

-افزایش مشارکت اجتماعی زنان؛ از طریق اصلاح و تغییرات ساختاری مثبت در سیاستگذاری‌های خرد و کلان اجتماعی، می‌توان بسیاری از موانع موجود برای مشارکت و ابراز وجود زنان را از میان برداشت. محرومیت اجتماعی در هر سطحی، بهانه‌ای برای جریان‌های فرقه‌ای است تا با ذات شکاف‌زی خود از این مجرا، پلی برای جذب افراد برپا کنند.

– تفکیک آموزه‌های دینی از عملکرد مدعیان؛ باید ضمن پذیرش برخی کاستی‌ها و تلاش برای جبران آن‌ها، آموزه‌های دینی را از عملکرد مدعیان یا اعمال نادرستی که به نام دین انجام می‌شود، تفکیک نمود. همچنین خوانش مورد پذیرش دین را از جنبه‌های مطرود و مورد نقد، متمایز ساخت تا در تقابل‌ سنت و مدرنیته، دین سنتی به طور کامل زیر تیغ تیز نقد نرود.

-بررسی و به‌روز رسانی مداوم؛ بازخوانی مداوم احکام و برداشت‌های دینی مربوط به زنان با توجه به تحولات زمانه و بروز شرایط تازه، امری ضروری است که می‌تواند دستاوردهای درخوری در حوزه زنان و بالفعل‌سازی ظرفیت‌های بالقوه ایشان در حوزه‌های بایسته داشته باشد.

در نهایت باید تأکید نمود که لطافت ذاتی زنان، این قشر اثرگذار را آسیب‌زا تر می‌سازد، لذا بر تصمیم‌سازان و برنامه‌ریزان است که حساسیت بیشتری بر نیازمندی‌ها و ظرفیت‌‌های ایشان داشته باشند که تضمین‌کننده حیات اجتماعی مؤثر خواهدبود.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.