Monday, 24 February , 2020
امروز : دوشنبه, ۵ اسفند , ۱۳۹۸ - 1 رجب 1441
شناسه خبر : 1837
  پرینتخانه » اخبار, تازه‌ها, مسیحیت تبشیری تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷ |

«کوفای» اتحادی علیه ایران

سازمان‌هایی چون کوفای، ‌نمود بارز نفوذ اندیشه صهیونیستی در عمیق‌ترین لایه‌های سیاست راهبردی ایالات‌متحده‌ و همراهی تمام ‌قد آن با یهودیان افراطی است. امریکا البته حمایت خود از مسیحیان با گرایش‌های صهیونیستی را بارها به اثبات رسانده؛ پشتیبانی مادی و معنوی از فرقه‌هایی چون «مورمونیسم» در قلب ایالات‌متحده –با وجود تمام انتقادهایی که پیرامون زندگی […]

«کوفای» اتحادی علیه ایران

سازمان‌هایی چون کوفای، ‌نمود بارز نفوذ اندیشه صهیونیستی در عمیق‌ترین لایه‌های سیاست راهبردی ایالات‌متحده‌ و همراهی تمام ‌قد آن با یهودیان افراطی است. امریکا البته حمایت خود از مسیحیان با گرایش‌های صهیونیستی را بارها به اثبات رسانده؛ پشتیبانی مادی و معنوی از فرقه‌هایی چون «مورمونیسم» در قلب ایالات‌متحده –با وجود تمام انتقادهایی که پیرامون زندگی تشکیلاتی و فرقه‌ای قربانیان آن وجود دارد- مصداق بارزی است از این امر.

کوفای را باید تجلی و زبان صریح این‌ رویکرد همدلانه ایالات‌متحده با مسیحیت‌ صهیونیستی دانست که محتویات آخرین نشست آن نشان داد بیش از گذشته، رنگ و بوی سیاسی گرفته و می‌رود که از پوسته –ظاهری- دینی خود فاصله بیشتری بگیرد. بررسی مواضع، اهداف و تحولات این‌دست سازمان‌ها، به منظور دریافت شناختی جامع –در ابعاد وسیع‌تر- از اهداف، ماهیت و تحولات رویکردی جریان مسیحیت‌‌صهیونیستی، ضروری می‌نماید.

ضدایرانی شدن کوفای ۲۰۱۹، در نخستین ‌نظر، حکایت از تمرکز و جدیت بیشتر جریان مزبور در تحرکات خود علیه ایران دارد، لذا در مطالعات راهبردی و مدیریتی،‌ می‌بایست مد نظر قرار گیرد. برخی اسناد افشاشده از طرح‌ها و نقشه‌های جریان مسیحیت‌صهیونیستی –طی ماه‌های گذشته- که جزئیات آن در رسانه‌های کثیرالانتشار منتشر گردید نیز تأییدکننده این موضوع بود. برنامه‌های کوتاه و بلندمدت در راستای مسیحی‌سازی افراد و توزیع اقلام مسیحی در جوامع هدف، محوری‌ترین طرح‌های مکشوفه بود که سر و صدای زیادی در محافل و رسانه‌های تبشیری برپا کرد و با فرافکنی‌ در افکارعمومی درصدد رفع و رجوع آن برآمدند. حقیقت، آن است که نقشه‌های جریان مسیحیت‌صهیونیستی در جهان‌اسلام، به‌ویژه ایران از گذشته تا به امروز تداوم داشته و سمت و سوی آن با توجه مقتضیات روز تغییر می‌یابد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.