Sunday, 5 April , 2020
امروز : یکشنبه, ۱۷ فروردین , ۱۳۹۹ - 12 شعبان 1441
شناسه خبر : 1738
  پرینتخانه » انجمن حجتیه, تازه‌ها تاریخ انتشار : ۰۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴ |

دشمن شناسی در انجمن حجتیه

یکی از اختلافات فکری جریان انجمن‌حجتیه با بنیان‌گذار انقلاب اسلامی، شناخت دشمن اصلی بود. انجمن ضدبهائیت در دهه ۳۰ شمسی به مبارزه با بهائیت پرداخت و این درحالی بود ‌که امام خمینی(ره) از سال ۱۳۴۲ به طور جدی درسخنرانی‌ها و منبر‌ها فریاد می‌زد که اسلام در خطر است و رژیم طاغوت باید از بین برود […]

دشمن شناسی در انجمن حجتیه

یکی از اختلافات فکری جریان انجمن‌حجتیه با بنیان‌گذار انقلاب اسلامی، شناخت دشمن اصلی بود. انجمن ضدبهائیت در دهه ۳۰ شمسی به مبارزه با بهائیت پرداخت و این درحالی بود ‌که امام خمینی(ره) از سال ۱۳۴۲ به طور جدی درسخنرانی‌ها و منبر‌ها فریاد می‌زد که اسلام در خطر است و رژیم طاغوت باید از بین برود و حکومت پهلوی را مهمترین خطر برای ملت ایران و اسلام می‌دانست اما شیخ محمود حلبی معتقد بود جدی‌ترین خطری که اسلام را تهدید می‌کند بهائیت است و به ادامه فعالیت‌های خود علیه این فرقه پرداخت. در این‌که فرقه بهائیت یکی از خطرناک‌ترین انحرافات در زمان خود بود شکی نیست و حتی فعالیت ‌های این فرقه در دوران پهلوی چنان قوت گرفته بود برخی از علما هم مانند مرحوم حلبی می‌اندیشیدند و اساساً همین احساس خطر بود که موجب شد مراجع راغب به کمک‌های مالی به انجمن شدند اما سؤال اصلی اینجاست که منشأ و دلیل اصلی جولان بهائیت، مگر غیر از  نفوذ بهائیان در مناصب و پست های مهم سیاسی و نظامی کشور بود؟

این نوع متفاوت دیدگاه در شناخت دشمن و البته تفاوت در نوع مبارزه با هر کدام موجب شد مسیر انقلاب از انجمن کاملاً جدا شود و از آنجا که مشی انجمن‌حجتیه بر عدم دخالت در سیاست بود این فرصت را برای رژیم طاغوت ایجاد کرد تا بتواند از این طریق سایرگروه‌ها و جوانان متدین و انقلابی را از مبارزه با رژیم بازدارد.

پس از انقلاب نیز انجمن حجتیه با کوبیدن بر طبل وحدت ستیزی بار دیگر ثابت کرده همواره در شناخت دشمن اصلی دچار مشکل بوده و اصل را رها کرده و به فرعیات توجه دارد. در حالیکه جهان  از ظلم و ستم استکبار در می‌نالد آنها علم تقابل شیعه برابر سنی را برافراشته اند که تنوز وحدت ستیزی را شعله ور می‌سازند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.