Monday, 20 January , 2020
امروز : دوشنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۸ - 25 جماد أول 1441
شناسه خبر : 1668
  پرینتخانه » اخبار, بهائیت, تازه‌ها تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴ |
به بهانه دویستمین سالگرد تولد «علی‌محمد شیرازی»

جشن تولد تروریست

آثار علی‌محمد شیرازی که این جشن‌ها به بهانه تولد اوست، سرشار از درنده‌خویی و خونریزی است. وی، پیروانش را به «گردن زدن مخالفان، سوزاندن کتاب‌های غیربابی، نهی از معاشرت با سایر ملل»(۱)، «نابودی اماکن متبرکه غیربابی و قتل عام همه کسانی که به بابیت ایمان نیاورند»(۲) فرامی‌خواند. او که خیال حکومت را در سر می‌پروراند، […]

جشن تولد تروریست

آثار علی‌محمد شیرازی که این جشن‌ها به بهانه تولد اوست، سرشار از درنده‌خویی و خونریزی است. وی، پیروانش را به «گردن زدن مخالفان، سوزاندن کتاب‌های غیربابی، نهی از معاشرت با سایر ملل»(۱)، «نابودی اماکن متبرکه غیربابی و قتل عام همه کسانی که به بابیت ایمان نیاورند»(۲) فرامی‌خواند. او که خیال حکومت را در سر می‌پروراند، دستور می‌دهد وقتی بابی‌ها بر مملکتی سیطره یافتند، حاکم بابی نباید هیچ غیربابی‌ را بر روی زمین باقی بگذارد!(۳)

بر مبنای همین دستورهای علی‌محمد شیرازی، بابیان دست به وحشی‌گری و کشتارهای گسترده‌ای زده و چه خونریزی‌ها که برپا نکردند. بهائیت نیز بر این تاریخ سیاه و پر از ترور واقف است و سرانشان بعد از گذشت چند سال اولیه از پا گرفتن فرقه بهائی، به نوعی سعی کردند با کتمان یا رد برخی دستورهای باب، خود را مترقی و متفاوت نشان دهند، اما به هر حال برای رسمیت‌بخشی و داشتن پشتوانه تاریخی، نمی‌توانند به چیزی جز فرقه علی‌محمد شیرازی متمسک شوند. مخصوصاً که پیامبرخوانده بهائیان، خود در ابتدا بابی و شریک جرم تمام وحشیگری‌های این قوم بوده و تا سال‌ها بعد از بهائی شدن، همچنان به دستورات مسلک قبلی خود پایبند بود. با این اوصاف شاید عجیب به نظر برسد که بهائیان چطور می‌خواهند تولد چنین شخصیتی را جشن گرفته و به وسیله او افراد را به بهائیت جذب نمایند؟! پاسخ، روشن است؛ مثل همیشه با دروغ، چهره و خواست واقعی خود را پنهان کرده و با تحریف تاریخ، آنچه را به مذاق مخاطب خوش آید، تعریف می‌کنند.

۱پی نوشت:
.افندی، عباس، الواح و وصایا، ص ۲۹۴٫
۲٫افندی، عباس، مکاتیب، ج ۲، ص ۲۶۶٫
۳٫حسینی طباطبایی، مصطفی، ماجرای باب و بهاء، تهران: راه نیکان، ۱۳۹۳، ص ۹۰ / لوح هیکل‌الدین، ص ۱۵٫

متن کامل این یادداشت را در دفتر بهائیت فصلنامه شماره ۸۲ (نوبت پاییز۹۸) مطالعه بفرمایید.

| منبع خبر : فصلنامه شماره 82 روشنا
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.