Monday, 20 January , 2020
امروز : دوشنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۸ - 25 جماد أول 1441
شناسه خبر : 1658
  پرینتخانه » اخبار, بهائیت, تازه‌ها تاریخ انتشار : ۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱ |

بهائیت در پی جذب اقشار آسیب‌پذیر

۱۷۲ سال پیش، هنگامی اولین دعاوی بهائیت در ایران اظهار شد که مردم تحت مشقت‌های ناشی از بی‌کفایتی پادشاهان قاجار، دستاویزی می‌طلبیدند تا امیدی باشد برای رفع ناملایمات و نیل به فردایی بهتر. در این راستا، ادعای تغییر و منجی‌گری، ملعبه‌ای شد برای سوداگری‌های سودجویانِ دست‌پرورده‌ی استعمار. هرچند مبانی ارائه شده به قدری بی اساس […]

بهائیت در پی جذب اقشار آسیب‌پذیر

۱۷۲ سال پیش، هنگامی اولین دعاوی بهائیت در ایران اظهار شد که مردم تحت مشقت‌های ناشی از بی‌کفایتی پادشاهان قاجار، دستاویزی می‌طلبیدند تا امیدی باشد برای رفع ناملایمات و نیل به فردایی بهتر. در این راستا، ادعای تغییر و منجی‌گری، ملعبه‌ای شد برای سوداگری‌های سودجویانِ دست‌پرورده‌ی استعمار. هرچند مبانی ارائه شده به قدری بی اساس و نامعتبر جلوه کرد که مردم بسیار زودتر از آن چه این داعیان انتظار داشتند به توخالی و بی‌فایده بودنش پی بردند. اکنون پس از یک قرن و نیم پیگیری و کمک استعمارگران و استکبارجهانی به این فرقه، جمعیت پذیرندگان این ادعا در سراسر جهان حتی به ۳/۰ درصد هم نمی‌رسد.

در گذشته جوّ حاکم بر اکثریت جامعه بستری بود برای پذیرش یا تمسک به ادعاهایی مبنی بر نجات دادخواهان؛ که حتی با این وجود، هدف اولیه‌ی فرقه‌ی بهائیت یعنی تشکیل اجتماعی بزرگ، میسر نشد. امروزه این فرقه با برگزاری لابی‌های قدرت توأم با بهره‌وری از برنامه‌ریزی‌ها و سیاستگذاری‌های دقیق به این نتیجه رسیده که برای پیاده‌سازی مقصود خود در جامعه، نیاز به برآورد اهداف کوتاه مدت و تمرکز بر جذب اقشار خاص و دارای آمادگی بیشتر می‌باشد تا مگر به وسیله‌ی افزایش جمعیتی قشری، کم کم بر شمار خود افزوده و راه را برای پیاده‌سازی تفکرات تشکیلاتی خود هموار سازد. از این‌رو، گروه‌های حساس جامعه در صدر برنامه های فریب و جذب قرار گرفته‌اند.. در همین راستا فرقه بهائیت تلاش زیادی برای جذب اقشار آسیب پذیر جامعه دارد و در این بین کودکان، افراد کم سواد، سرخوردگان سیاسی و اجتماعی، روشنفکران و هنرمنان از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند و فرقه بر جذب این اقشار متمرکز شده است.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.