Thursday, 21 January , 2021
امروز : پنجشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۹ - 5 جماد ثاني 1442
شناسه خبر : 1472
  پرینتخانه » اخبار, تازه‌ها, تصوف تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳ |

ادعاهای مضحک نورعلی الهی

نورعلی الهی ، سرکرده فرقه «مکتب نورعلی الهی» که از سادگی مریدان خود سوء استفاده کرده و با ادعا‌های مضحک و خرافی توانسته بود شمار زیادی را به فرقه خود جذب کند و صحبت‌های عجیب و بعضاً خنده‌داری را عنوان می‌کرده است. وی در خصوص سیر در کرات آسمانی می‌گوید: «کره‌ای هست که آدم‌هایش هیئت […]

ادعاهای مضحک نورعلی الهی

نورعلی الهی ، سرکرده فرقه «مکتب نورعلی الهی» که از سادگی مریدان خود سوء استفاده کرده و با ادعا‌های مضحک و خرافی توانسته بود شمار زیادی را به فرقه خود جذب کند و صحبت‌های عجیب و بعضاً خنده‌داری را عنوان می‌کرده است. وی در خصوص سیر در کرات آسمانی می‌گوید: «کره‌ای هست که آدم‌هایش هیئت آدم کره زمین را دارند. منتها شفاف هستند، به‌طوری‌که مثل بلور ازیک‌طرف، طرف دیگر دیده می‌شود. اختیار رشد موهایشان هم با خودشان است. مرد و زن هیچ تفاوتی ندارند مگر در مورد ریش و سبیل. شیئی مانند چراغ وسط سینه‌شان است که به هر جا بخواهند می‌توانند با سرعت بالاتر از نور بروند و تا شعاع چندم‌تری اطرافشان هیچ‌چیز حتی گلوله قابل‌نفوذ نیست. کره دیگری هست که جنس زن ندارد و مردها می‌توانند زن بسازند. یعنی ساختن زن، در خلقتشان است، مانند ساختن کیف. به هر شکل و اندازه و دلخواهی که بخواهند می‌سازند.»(۱)

جای تعجب است که فردی با چنین خرافه‌گویی‌ها و افسانه سازی‌ها توانسته جمعی را گرد خود جمع آورد و فقط افراد ساده‌لوح با شنیدن این صحبت های توهمی و خیالی مرید چنین فرد سبک‌سری می‌شوند.

۱٫ الهی، نورعلی، آثار الحق، جلد دوم، به اهتمام بهرام الهی، چاپ دوم، تهران: انتشارات جیحون، ۱۳۷۳، گفتار ۴۰، ص ۱۱۷٫

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.