Sunday, 31 May , 2020
امروز : یکشنبه, ۱۱ خرداد , ۱۳۹۹ - 8 شوال 1441
شناسه خبر : 1453
  پرینتخانه » اخبار, تازه‌ها, تازه‌های شبکه‌های اجتماعی, تصوف تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶ |
از عصبانیت «نورعلی تابنده» تا تعطیلی جلسات

دردسرهای بی‌توجهی مریدان…

گویا بی‌توجهی‌های مریدان نسبت به سخنان قطب سالخورده فرقه گنابادی، تمامی ندارد! پس از چندین اعتراض‌ صریح تابنده نسبت به شلوغی‌ و همهمه جلسات سخنرانی‌اش در میان زنان،‌ بار دیگر در روزهای گذشته، این بی‌توجهی‌ها از سوی مریده‌های محترم حاصل گردید و به جایی رسید که جلسه را به تطیلی کشاند. نورعلی تابنده در سخنرانی […]

دردسرهای بی‌توجهی مریدان…

گویا بی‌توجهی‌های مریدان نسبت به سخنان قطب سالخورده فرقه گنابادی، تمامی ندارد! پس از چندین اعتراض‌ صریح تابنده نسبت به شلوغی‌ و همهمه جلسات سخنرانی‌اش در میان زنان،‌ بار دیگر در روزهای گذشته، این بی‌توجهی‌ها از سوی مریده‌های محترم حاصل گردید و به جایی رسید که جلسه را به تطیلی کشاند.

نورعلی تابنده در سخنرانی روز بعد خود میان آقایان در این‌باره ابراز داشت: «دیروز در جلسۀ خانم‌ها، البته یک‌قدری تقصیر آن مجموعۀ این کارهاست، دیروز خانم‌ها یک خرده شلوغ کردند که من جلسه را تعطیل کردم. اگر بنابر این باشد، من جلسات را می‌گوییم، ‌خیلی متأسفم ولی ناچار می‌شوم…من خواهش می‌کنم و آقایان هم توجه کنند، به خواهران ایمانی ما بگویند، یادآوری کنند… حالا مثلاً یک مرتبه که جلسات خانم‌ها را با کمال تأسّف تعطیل کردیم خب، بهتر است، اگر باشد، ما یک وقت خدای‌ناکرده، جلسات متعددمان را مجبور نشویم خودمان تعطیل کنیم.»(۱)

این حجم از بی‌توجهی نسبت به سخنان قطب که به ادعای مریدان، پس از مدت‌ها انتظار و گذراندن شرایط نسبتاً خاص بعد از غائله گلستان هفتم اسفند۹۶ رخ می‌دهد، تا حد زیادی ابهام‌ برانگیز بوده، پرسش‌هایی‌ را به ذهن متبادر می‌سازد، از جمله:
آیا مراد و قطب، دیگر نزد مریدان جایگاه و اعتباری ندارد؟ آیا کهولت سن و ناتوانی جسمی تابنده یا شرایط متزلزل فرقه، پس از رسوایی‌های گلستان_هفتم، بر اعتماد مریدان سایه افکنده؟ آیا بازگشت قطب‌زاده (فرزند محبوب‌علیشاه) در روزهای گذشته به ایران را باید در همین مسیر، ارزیابی کرد؟ آیا رقابت بر سر اریکه قدرت در میان مدعیان جانشینی به روزهای فشرده خود نزدیک می‌شود؟ پاسخ این پرسش‌ها هر چه باشد، یک امر واضح است؛ ایامی پرچالش در انتظار فرقه_نعمت‌اللهی گنابادی است.

بخش تحلیلی روشنگر

پی‌نوشت:
۱٫ سخنرانی پنجشنبه ۱۰ مرداد ماه ١٣٩٨،‌ خبرگزاری مهر تابنده.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.