.
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
تصوف و دراویش
1396/11/21 شنبه
درگیریهای خیابان گلستان هفتم
بازی سیاسی در تناقض با ادعای عدم دخالت در سیاست

فرقه های سیاسی : در اخبار چند روز گذشته در فضای مجازی با تیترهای متعدد درگیری دراویش گنابادی با نیروهای امنیتی در گلستان هفتم مواجه بودیم . صدای امریکا هم که پیشتاز انعکاس چنین اخباری است با ذکر اینکه دروایش گنابادی از دخالت در امور سیاسی پرهیز میکنند به انعکاس فیلم و متن اخبار و البته پخش پیامهای صوتی برخی دراویش در روزهای یکشنبه و دوشنبه پرداخت .

این اقدامات با مقدمه انعکاس اخبار دستگیری تعدادی از پیروان این فرقه در نقاط مختلف شروع شد و البته در جریان اعتراضات ابتدای دی ماه سالجاری دراویش با هدایت جریانی خاص در درون این فرقه تجمعاتی را به بهانه های مختلف سازماندهی کرد

اما سوال اینجاست که فرقه گنابادی چرا به این سو ( ایجاد تنش با نیروهای انتظامی و ... )کشیده شده است ؟

این جریان صوفیه در سالهای پس از انقلاب فعالیت خود را ادامه داده و تا دهه ها پس از آنهم هیچگونه چالشی با نظام جمهوری اسلامی نداشته است . و به نظر میرسد آنچه فرقه و دستورات اقطاب آن مبنی بر عدم دخالت در سیاست بوده در آن رعایت میشده است . چگونه شد که مشخصا از دهه هشتاد و بطور مشخص از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 فرقه درگیر مسائل سیاسی شد ؟

نگاه جامع به این جریان صوفیه و تولد یک نگاه فرصت طلب در درون آن ، و اعتقاد به اینکه میباید در برخی تحولات سیاسی با توهم اینکه میتواند تاثیر گذار باشد دخالت کرد ،  در حمایت این فرقه از کاندیداتوری آقای کروبی به اوج خود رسید . تناقضی آشکار با توصیه ها و دستورات اقطاب فرقه برای عدم دخالت در امور سیاسی ، که البته با توجیهات همان نگاه فرصت طلب با تائید قطب فرقه نیز همراه شد . کسی نمیتواند نگاه قدرت طلب و سیاسی محور آن جریان تازه متولد شده در فرقه را در بروز چنین وضعیتی برای فرقه نادیده بگیرد . بعد از این حرکت سیاسی آشکار ، ورود به تنشهای سیاسی توسط فرقه و هدایت جریان فرصت طلب  رو به افزایش گذاشت .

جریان فرصت طلب دیگر در تمامی تنشها سعی میکرد در موضعی مخالف نظام سیاسی حاکم قرار گیرد . تلاش این جریان دائما به اطلاع سران فرقه رسیده و از آن خواسته میشد که به دور از فضای سیاسی و چالشهای آن قرار گیرند . اما متاسفانه با حضور قبل از قطبیت جناب تابنده به جریان ملی مذهبی به نظر میرسد قطب فرقه نیز بی میل برای ورود به عرصه سیاسی نبود. 

به نظر میرسد قطب و شیوخ فرقه فراموش کرده اند .که امنیت فعالیت آنها مدیون خون شهیدان سالهای پس از انقلاب است . شما با همان تز عدم دخالت در سیاست از دفاع در مقابل تجاوز دشمنان به میهن اسلامی تفره رفتید . شما در سالهای پس از انقلاب جز به فکر کسب قدرت و برگزاری مراسم و البته در سالهای پس از انتخابات 88 ورود به مقابله با نظام اسلامی بشکلی بسیار نرم و با احتیاط به چیز دیگری فکر نمیکردید . حالا آنقدر جرات پیدا کردید که حضور نیروها را در سطح یک خیابان آنهم به بهانه احتمال تعرض به قطب فرقه بر نمی تابید . جناب تابنده این نیروها همانهائی هستنند که داعش را به زانو درآوردند . اگر صبوری میکنند و اگر در مقابل تعدادی افراد که به بهانه سیر سلوک صوفیانه شستشوی مغزی شده اند شکیبائی از خود نشان میدهند فقط بخاطر داشتن اعتقاد قلبی به اسلام و ایران اسلامی است . شما سوء استفاده نکنید . بگذارید جلساتتان با همان امنیت برگزار شود . تحت تاثیر نیروهای قدرت طلب و فرصت طلب در درون فرقه قرار نگیرید . بهتر است بجای پرداختن به مقابله با نیروهای بقول شما امنیتی و لباس شخص به فکر یک خانه تکانی باشید .

دشمن ایران دشمن است و از هر فرصتی برای ضربه به این نظام استفاده میکند . جناب تابنده توصیه میکنم مطالب درج شده در فضای مجازی مرتبط با رسانه ها را در قائله اخیر گلستان هفتم بدقت رصد کنید . اگر فکر میکنید که این رسانه ها به خاطر جریان گنابادی و شما به انعکاس مطالب با فرافکنیهای حرفه ای  رسانه ای پرداخته اند سخت در اشتباهید . آنها بدنبال اهداف خود هستنند و در این وقایع ، جریان گنابادی و امثال آن برای آنها جز ابزار سیاه نمائی کاربرد دیگری ندارد . 

تمامی پاراگرافهای این مطلب دارای توضیحاتی است که بدلیل اطاله مطلب فقط به آوردن برخی مشخصه ها بسنده شده است .

محمودی -  16 بهمن 96


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ