.
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
بهائیت
1397/8/29 سه‌شنبه
بهائیت از نابسمانی اقتصادی در ایران چه سودی می‌برد؟
فرق و ادیان: تشکیلات بهائی، سال‌هاست برای ایجاد شورش و خراب‌تر کردن اوضاع در برهه‌های مختلف، با مدیریت مرکز اصلی فرقه در اسرائیل، تیم‌های مختلفی تشکیل داده است.

می‌توان به گوشه‌ای از  ایجاد هرج و مرج و شیطنت از حد گذشته این فرقه، در وضعیت اقتصادی کشور اشاره کرد.

نمونه‌ای از این مورد، سایت‌ها و کانال‌های مختلف بهائی است که در آن قیمت سکه و ارز به صورت لحظه‌ای به روز شده و تأثیر به سزایی در تحریک و هجوم خریداران ارز و سکه به بازار و ایجاد ولعی‌ کاذب در مردم داشته‌است.

صاحب یکی از این شبکه‌های اینترنتی معروف، حتی با وجود فعالیت‌های تشکیلاتی در بهائیت، به جایگاه قابل توجهی در نقاط #استراتژیک بازار ارز رسیده بود. این شخص:

«در سال 91، با شروع تحریم‌های آمریکا علیه ایران که منجر به التهابات در بازار ارز و طلا شد، در کنار فردی معروف به «جمشید بسم‌الله» (که ظاهرا مسوول و سازمان‌دهنده دلال‌های ارز در منوچهری بود) و چند تن دیگر (از جمله حمید مظلومین) به اتهام اخلال در نظام اقتصادی دستگیر شدند. وی در آن سال به اعدام محکوم شد، ولی در کمال تعجب بعد از مدتی که در بازداشت بود، از زندان آزاد شده و بعد از چند ماه به  ترکیه رفت.»

امروزه نیز با پشتیبانی اطلاعاتی سرویس‌های بیگانه، بهائیت با کنترل شبکه‌ای از  دلالان، کارگزاران، کانال‌ها و سایت‌های زیرمجموعه، خط‌دهی مخربی در زمینه اقتصاد کشور داشته است.

آنچه مشخص است، سرمایه‌گذاری این تشکیلات در  آشوب اقتصادیست، همانطور که موضوع بیشتر  پیام‌های اخیر مرکز فرقه، حول مسائل اقتصادی می‌باشد. شاید این سؤال ایجاد شود که «بهائیت از نابسمانی اقتصادی در ایران چه سودی می‌برد؟» 

بهائیان از  ابتدا در خدمت  منافع  استعماری و جونده پایه‌های حکومتی کشورها، در جهت فروپاشی و سلطه بر جوامع بودند. به علاوه بهائیت دشمن جدی اسلام و  ناسخ آن بود و مسلماً وجود جمهوری اسلامی بیش از هر چیز برایشان ناخوشایند است. 

از این رو به اعضا توصیه شده از آشوب‌ و تنش، تاجایی که می‌توانند بهره‌برداری تبلیغی کنند:
«سردرگمی، بی‌اعتمادی و ابهامات حاکم بر جهان به تعهداتی که اجرای آن وظیفه جمیع مؤمنین می‌باشد فوریت بیشتری می‌بخشد. دوستان باید به راستی  از هر فرصتی_استفاده کنند... اندرز حضرت ولیّ‌امرالله به زبان انگلیسی خطاب به یک جامعه بهائی را که گویی برای زمان ما بیان شده به خاطر می‌آوریم که می‌فرمایند: «هر چه  تار و پود اجتماع کنونی تحت تأثیر فشار مصائب و بلایای مستولیه دچار  سستی و ازهم‌گسیختگی بیشتری گردد و هر چه بروز شکاف‌ها به گسستگی‌ها سرعت بخشد و جدایی ملت از ملت، طبقه از طبقه، نژاد از نژاد و کیش از کیش مضاعف گردد، مجریان نقشه الهی باید با انسجام بیشتری در حیات روحانی و اقدامات اداری خویش معیار والاتری از مجهودات منظم، از تعاون و تعاضد و از پیشرفت هماهنگ در مشروعات ‌جمعی خود نشان دهند.»(1)

بنابراین  خطر جدی بهائیت، برای آسایش، امنیت و حتی رفاه مردم کشور را باید جدی گرفت و با هوشیاری در مقابله با این عناصر تشکیلاتی، نباید اجازه داد اشتباهات گذشته تکرار شده و موجب فرار کردن اخلال‌گران شود.

پی‌نوشت:
1- پیام بیت‌‌العدل خطاب به بهائیان جهان، رضوان ۲۰۱۷.
كلمات كليدي : بهائیت , نابسامانی اقتصادی

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ