.
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
چندرسانه ایچندرسانه ای
1396/11/25 چهارشنبه
 برگزاری مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب‌اسلامی با حضور نمایندگان اقلیت‌های دینی

فرق و ادیان: مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، سه‌َشنبه ‌شب (24بهمن‌ماه جاری) به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با حضور نمایندگان اقلیت‌های دینی در سالن مجموعه فرهنگی آن نهاد، برگزار گردید.

در این مراسم که با حضور مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایندگان اقلیتـ‌های دینی و جمعی از فرهیختگان برپا شد، آقایان «صالحی»(وزیر فرهنگ)، جوادی(معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد)، «روبرت بیگلریان»(رئیس شواری خلیفه‌گری ارامنه)،«مارنرسای بنیامین»(اسقف کلیسای شرق آشوری)، «اردشیر خورشیدیان»(رئیس انجمن موبدان تهران)، « حجت الاسلام والمسلمین نواب»(رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب) و سرکار خانم «شهیندخت ملاوردی»(دستیار رئیس‌جمهور در حقوق شهروندی)، به ایراد سخنرانی پرداختند.

هدف گردهمایی مزبور، ارتقای تعامل و گفتمان‌ میان نهادهای فرهنگی و اقلیت‌های دینی و پاسداشت دستاوردهای انقلاب‌اسلامی در طول چهار دهه سپری‌شده از عمر آن بود.

شایان ذکر است، پیش از آغاز مراسم، کارگاه‌های آموزشی اقلیت‌های دینی با حضور نمایندگان اقلیت‌ها و متولیان امر دایر گردید و مجموعه مباحث مربوط به حوزه فرق و ادیان، به‌ویژه نیازها، ضرورت‌ها و چالش‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ارتقای کمی و کیفی تعامل و گفتمان در جامعه، به‌ویژه در ارتباط با پیروان ادیان و اقلیت‌های دینی، از جمله اهداف محوری حوزه فرهنگی است که برگزاری گردهمایی‌های نظیر مراسم مزبور، در همین راستای صورت می‌پذیرد.   

   

عكس هاي مرتبط :
كلمات كليدي : اقلیت‌های دینی , پیروزی انقلاب‌اسلامی

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر