.
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
آخرین اخبارآخرین اخبار
1397/7/10 سه‌شنبه
مدارس مذهبی، کمپ‌های انجمن حجتیه( قسمت سوم و چهارم)
#قسمت3


🎓 سالیان سال است، آغاز #پاییز با بازگشایی مدارس گره خورده و هر یک تداعی‌گر دیگری است. به این مناسبت مسئله #نفوذ انجمن‌حجتیه در #مدارس کشور را در #مصاحبه اختصاصی روشنا با #معلمی که از کودکی در این فضا رشد یافته و هم‌اکنون نیز در مدارسی با حضور #معلمان_انجمنی مشغول به تدریس است، بررسی می‌کنیم. 
🎤


❓نمود انجمنی بودن یک مرکز آموزشی چیست؟ چه #فعالیت‌هایی دارند؟

👤در حال حاضر، مجموعه به صورت بی‌صدا فعالیت‌ می‌کند. یعنی به جای #مخالفت_آشکار با فعالیت‌های سیاسی جمهوری اسلامی، #مناسبت‌هایی که دین را به سیاست مرتبط می‌کنند، در #سکوت می‌گذرانند؛ مثلاً به سالگرد 22 بهمن، 12 بهمن (ورود امام(ره)) و... نوعی بی‌توجهی نشان می‌دهند و مراسم یادبود ندارند. هرچند، یکسری #ظاهرسازی‌ها انجام می‌دهند تا وقتی از منطقه بازرس بیاید، بگویند کارهایی انجام شده. از طرفی، #جلسات_اعتقادی در این مدارس با نظم و ترتیب خاصی پابرجاست. البته همین جلسات هم #فیلتر دارد، معلم‌های راهنما، #دانش‌آموزان_مستعد را #شناسایی و #جذب می‌کنند.


❓در این مدارس، چه مسائل خاصی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود؟

👤  انجمنی‌ها آشکار نمی‌گویند که انجمن‌حجتیه، چنین و چنان است. اولین اقدامشان این است که بچه‌ها را از #انقلاب #دور می‌کنند. این طور القا می‌کنند که هر کاری برای انقلاب و بعد از آن انجام شده، بد است. مثلاً، کارهای امام(ره)، رئیس‌جمهور، مسئولان، سپاه و... را زیر سؤال می‌برند. به همین دلیل است که نباید در مورد فعالیت‌های انجمن بی‌تفاوت باشیم.
انجمن، #کلاس‌های مختلفی در زمینه #امامت، توحید، عدل و... در سطوح مختلف دارد، اما در کنار این‌ها اعتقادات را هم #تغییر می‌دهد. امثال انجمن کارهایی می‌کنند که جمع‌های مذهبی نسبت به انقلابی که انقدر برایش زحمت کشیده شده، بی‌تفاوت شوند و عقب‌نشینی کنند، این، راه را برای دشمنانی که از آن طرف مرزها #خط‌دهی می‌کنند، باز می‌کند.
تا جایی که می‌دانم در زمان شاه، «#ساواک» با انجمن کاری نداشت. حتماً یک کاری می‌کردند که شاه با آن‌ها کاری نداشت. چون شاه روی دین پیش نمی‌رفت اما انقلاب با توجه به دین پیش می‌رود و انجمن با هم بودن دین و #سیاست را قبول ندارد، به همین خاطر هرجا که زورشان می‌رسد یک سوزن به انقلاب می‌زنند. بچه‌ها را به سمت خود می‌کشند، وقتی این افراد بزرگ شوند، خواه ناخواه طرف انجمن هستند. در انجمن، کسانی که خوب صحبت کنند و پند و اندرز بدهند، موفقند و نیروها را طوری تربیت می‌کنند که جذاب صحبت کنند.

---------------------------------------------------
#قسمت4


❓به هر حال این مدارس از نظر علمی در سطح خوبی بوده و شئونات اسلامی هم برایشان مهم است. چرا با وجود اینکه به نوعی مذهبی و اشاعه ‌دهنده نام اهل بیت(ع) هستند، خطرناک محسوب می‌شوند؟

👤جذب انجمن‌حجتیه، #جذب قشنگی است. #تبلیغاتی که برای این مدارس انجام می‌شود هم خوب است. گاه می‌بینیم، بچه‌هایی که پدرانشان اعتقادات قوی #انقلابی دارند، در این مدرسه‌ها درس می‌خوانند. فرزندان افراد #مسئولی که بعضاً تصمیم‌گیرنده و تأثیرگذارند، در این مدارس هستند، اما حتی وقتی متوجه می‌شوند فرزندانشان در چنین محیطی‌اند، ساده می‌گذرند و می‌گویند «دارند درسشان را می‌خوانند و رتبه #کنکور مهم است». بنابراین، انجمن #آرام_آرام اثر می‌گذارد و بعدها دیگر نمی‌شود کاری کرد. جدایی اعتقادی پدران از بچه‌ها در سنین بالاتر، کاملاً مشهود است. شما نگاه کن، مرحوم آقای «خزعلی» پسرش چطور شد، افراد دیگری هم هستند. بچه می‌رود درس می‌خواند، والدین هم می‌گویند این مدارس معلمان آن چنانی دارد، بچه‌ام نمره‌های بالا می‌گیرد. حالا مگر انجمن چقدر می‌تواند تأثیر بگذارد؟ اما بعد می‌بینیم اکثر دانش‌آموزان این مدارس نسبت به #انقلاب اگر #مخالف نباشند، بی‌تفاوتند و به کشورشان #بی_اعتقاد می‌شوند. ضمن اینکه این‌ها همدیگر را ساپورت می‌کنند و اگر وارد منصبی شوند با تمام توان هم‌فکرانشان را بالا می‌شکند، این است که بیشترشان #وضع_مالی خوبی هم دارند.
كلمات كليدي : مدارس مذهبی , انجمن حجتیه

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر