.
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
ادیان
1396/9/9 پنجشنبه
ضرورت ترویج فرهنگ تقریب بین مذاهب اسلامی برای پیشگیری از رشد مجدد تکفیری ها
استاندار خراسان رضوی گفت: پس از پیروزی نیروهای نظامی منطقه و مستشاران نظامی ما بر تکفیری ها، ضرورت دارد با ترویج فرهنگ تقریب بین مذاهب اسلامی، از فراهم شدن بستر و زمینه رشد مجدد این گروهها جلوگیری شود.
فرق و ادیان: علیرضا رشیدیان، چهارشنبه در آیین تجلیل از فرماندهان نظامی استان افزود: در راهپیمایی عظیم اربعین و مراسم عزاداری دهه آخر به جهانیان نشان دادیم که شیعه و سنی در کنار هم متحد و در برابر تفکرات تکفیری قرار دارند.

استاندار خراسان رضوی همچنین گفت: توفیق سربازی امام زمان(ع) و شهادت در راه اعتلای کلمه الله و انتظار تشکیل دولت موعود جهانی، از افتخارات هر مومنی است.
وی با یادآوری ایام شادی همزمان با آغاز امامت حضرت مهدی(عج) اظهار داشت: در این ایام باید مراقب باشیم برخی اقدامات از سوی برخی گروهها که خود را منتظر ظهور می دانند منجر به خدشه دار شدن وحدت مسلمین نشود.
رشیدیان اضافه کرد: انتظاری که در مکتب انقلاب اسلامی مطرح است متفاوت با انتظاری است که برخی نخله ها از جمله انجمن حجتیه از آن سخن می گویند، انتظار راستین مانند تقوای ستیز است که برای اعتلای کلمه الله و فراهم کننده زمینه برپایی حکومت آن حضرت است.
وی با تقدیر از اقدامات سال گذشته سازمان قضایی نیروهای مسلح در استان گفت: هر مسئولیتی به اندازه خودش نیاز به مراقبت دارد و هر چه قدرت بالاتر باشد باید مراقب نیز بیشتر باشد.
وی بااشاره به لزوم خودمراقبتی در میان نیروهای مسلح گفت: علاوه بر خودمراقبتی وجود شبکه های نظارتی از جمله بازرسی و حفاظت اطلاعات در این نیروها از ابزارهای مهم نظارتی در این عرصه است.
رئیس کل دادگستری خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: امروز شاهد برخی خودکامگی ها در جامعه هستیم، افرادی که هشت سال از عدالت و به نام ملت صحبت کردند امروز وقتی قرار شد عدالت در برابر خودشان اجرا شود می بینیم تا مرز خروج از حاکمیت پیش رفته و اقدام به انتشار کلیپهای توهین آمیز علیه مقام عالی قوه قضایی می کنند.
حجت الاسلام علی مظفری افزود: البته پس از تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر عدم حضور ایشان در انتخابات ریاست جمهوری اخیر، با ثبت نام وی و اطرافیانش، این چنین رفتاری دور از انتظار نبود.
وی گفت: فردی که 8 سال پست ریاست جمهوری را داشته و شعار عدالت را یدک می کشید، حالا که عدالت برای یک فرد از افراد او اجرا می شود، این همه مقاومت می کند.
مظفری با تاکید براین نکته که اقتدار برای هر نظام از ضروریات است، اظهار داشت: این افراد باید از طریق قانون وارد شوند نه این که با یاوه گویی به اقدامات قضایی واکنش نشان دهند.
در این مراسم که به همت سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان رضوی برگزار شد از فرماندهان نظامی منطقه شمال شرق کشور قدردانی شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

كلمات كليدي : تکفیری , تقریب مذاهب

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ