.
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
ویژه های خبری
1397/10/25 سه‌شنبه
برگزاری همبستگی معنوی ادیان برای سربلندی ایران
همایش «همبستگی معنوی ادیان برای سربلندی ایران»  روز گذشته با قرائت بیانیه به پایان رسید
فرق و ادیان : همایش «همبستگی معنوی ادیان برای سربلندی ایران»  روز گذشته با قرائت بیانیه به پایان رسید؛در بخشی از این بیانیه عنوان شده:
«ما رهبران و پیروان ادیان الهی خرسندیم که با هدف تحکیم و گسترش وحدت ملی و همبستگي معنوی خویش برای سربلندی و تعالی ايران عزيز، گرد هم آمده‌ایم و استوار و سربلند سرود سرافرازی ایران و عزت و شرف و استقلال پایدار مردم ایران را علیرغم همه دشمنی‌ها و کینه بدخواهان جهانی سر می‌دهیم....»

آقای رمزی گرمو، اسقف اعظم کلیسای کاتولیک کلدانی ـ آشوری گفت: همبستگی معنوی ادیان ایجاب می‌کند که از ارزش‌های مشترک بین ادیان توحیدی استفاده کنیم و تمام ادیان ما را به دوری از تعصب و خشونت و ترویج فرهنگ محبت و انسان دوستی دعوت می‌کند. ایران یک الگویی است که جهانیان می‌توانند در تمام زمینه‌ها از جمله مذهب از آن الگو بگیرند.

غلامرضا حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی: بزرگان و عرفای ما منادی وحدت بوده‌اند. در این ۴۰ سال که از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است ما یک نمونه واقعی و عملی از رفتار اسلامی با پیروان ادیان را در ایران نشان داده‌ایم.

اسقف مقريك باريكيان  نماینده خلیفه‌گری ارامنه تهران : ما ايرانيان پيرو عيسي مسيح و فرزندان جمهوري اسلامي ايران هستيم!

نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی در سخنان خود با ذکر چند نمونه تاریخی، به زندگی مسالمت آمیز یهودیان با دیگر هموطنان در شهرستان های مختلف ایران اشاره نمود و مراجع مذهبی شیعه را پشتیبان صمیمی یهودیان در هنگام بروز مسائل  و چالش ها دانست.

اردشیر خورشیدیان رییس انجمن موبدان زرتشتی تهران: در این چهل سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است به جوهره حقیقت دین توجه شده است. ما ایرانیان از کهن‌ترین ملت‌هایی بوده‌ایم که قانون نوشته‌ایم و همواره نسبت به این که به دین یکدیگر احترام قائل شویم، توجه داشته‌ایم.
كلمات كليدي : ادیان , مسیحی , زرتشتی , انقلاب اسلامی , کلیمی

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر